Rubber Push In Grommet MG-255
$28.08
Part Number
MG-255
| For ID | 1 1/4" |
|---|---|
| For Material Thick. | 1/8" |
| ID | 3/4" |
| Flange Dia. | 1 5/8" |
| Overall Ht. | 5/16" |
| Rubber Material | Buna-N |
| Hardness (Durometer) | 50A |
| Temp. Range | 0° to 250° |
| Specification Met | MIL-G-3036, MS-35489-123, AN931-A12-20 |



