Rubber Push In Grommet MG-199
$20.59
Part Number
MG-199
| For ID | 3/4" |
|---|---|
| For Material Thick. | 1/16" |
| ID | 1/4" |
| Flange Dia. | 1" |
| Overall Ht. | 1/4" |
| Rubber Material | Buna-N |
| Hardness (Durometer) | 50A |
| Temp. Range | 0° to 250° |
| Specification Met | MIL-G-3036, MS-35489-7, AN931-4-12 |



