Rubber Push In Grommet MG-158
$8.58
Part Number
MG-158
| For ID | 5/16" |
|---|---|
| For Material Thick. | 1/16" |
| ID | 3/16" |
| Flange Dia. | 7/16" |
| Overall Ht. | 3/16" |
| Rubber Material | Buna-N |
| Hardness (Durometer) | 50A |
| Temp. Range | 0° to 250° |
| Specification Met | MIL-G-3036, MS-35489-4, AN931-3-5 |



