Rubber Flexible Bellow with Cuff Ends MB-016
$153.71
Part Number
MB-016
| ID | 6" |
|---|---|
| OD | 8 1/8" |
| Extended Length | 8" |
| Retracted Length | 2" |
| Travel Length | 6" |
| Required ID Clearance | 3/8" |
| Cuff Length | 2" |
| Rubber Material | Neoprene |
| Material Thickness | 0.02" |
| Temp. Range | 0° to 220° |



