Rubber Push In Grommet MG-302
$28.95
Part Number
MG-302
| For ID | 3 1/4" |
|---|---|
| For Material Thick. | 1/16" |
| ID | 1 3/4" |
| Flange Dia. | 3 3/4" |
| Overall Ht. | 1/2" |
| Rubber Material | Buna-N |
| Hardness (Durometer) | 50A |
| Temp. Range | 0° to 250° |
| Specification Met | MIL-G-3036, MS-35489-29, AN931-28-52 |



