Rubber Push In Grommet MG-294
$26.64
Part Number
MG-294
| For ID | 2 1/2" |
|---|---|
| For Material Thick. | 1/16" |
| ID | 1 1/4" |
| Flange Dia. | 2 7/8" |
| Overall Ht. | 7/16" |
| Rubber Material | Buna-N |
| Hardness (Durometer) | 50A |
| Temp. Range | 0° to 250° |
| Specification Met | MIL-G-3036, MS-35489-26, AN931-20-40 |



