Rubber Push In Grommet MG-283
$15.25
Part Number
MG-283
| For ID | 1 3/4" |
|---|---|
| For Material Thick. | 3/16" |
| ID | 1 1/2" |
| Flange Dia. | 2 1/8" |
| Overall Ht. | 9/16" |
| Rubber Material | Buna-N |
| Hardness (Durometer) | 50A |
| Temp. Range | 0° to 250° |
| Specification Met | MIL-G-3036, MS-35489-85, AN931-B24-28 |



