Rubber Push In Grommet MG-280
$43.94
Part Number
MG-280
| For ID | 1 5/8" |
|---|---|
| For Material Thick. | 1/4" |
| ID | 7/8" |
| Flange Dia. | 2" |
| Overall Ht. | 5/8" |
| Rubber Material | Buna-N |
| Hardness (Durometer) | 50A |
| Temp. Range | 0° to 250° |
| Specification Met | MIL-G-3036, MS-35489-133, AN931-C14-26 |



