Rubber Push In Grommet MG-264
$15.63
Part Number
MG-264
| For ID | 1 1/4" |
|---|---|
| For Material Thick. | 1/4" |
| ID | 7/8" |
| Flange Dia. | 1 5/8" |
| Overall Ht. | 5/8" |
| Rubber Material | Buna-N |
| Hardness (Durometer) | 50A |
| Temp. Range | 0° to 250° |
| Specification Met | MIL-G-3036, MS-35489-109, AN931-C14-20 |



