Rubber Push In Grommet MG-180
$23.17
Part Number
MG-180
| For ID | 9/16" |
|---|---|
| For Material Thick. | 3/16" |
| ID | 1/8" |
| Flange Dia. | 3/4" |
| Overall Ht. | 5/16" |
| Rubber Material | Buna-N |
| Hardness (Durometer) | 50A |
| Temp. Range | 0° to 250° |
| Specification Met | MIL-G-3036, MS-35489-60, AN931-B2-9 |



