Rubber Push In Grommet MG-167
$10.50
Part Number
MG-167
| For ID | 7/16" |
|---|---|
| For Material Thick. | 3/16" |
| ID | 1/4" |
| Flange Dia. | 5/8" |
| Overall Ht. | 5/16" |
| Rubber Material | Buna-N |
| Hardness (Durometer) | 50A |
| Temp. Range | 0° to 250° |
| Specification Met | MIL-G-3036, MS-35489-64, AN931-B4-7 |



