Rubber Flexible Bellow with Cuff Ends MB-013
$114.66
Part Number
MB-013
| ID | 2 1/2" |
|---|---|
| OD | 3 7/8" |
| Extended Length | 9" |
| Retracted Length | 2 1/4" |
| Travel Length | 6 3/4" |
| Required ID Clearance | 3/8" |
| Cuff Length | 1 1/2" |
| Rubber Material | Neoprene |
| Material Thickness | 0.02" |
| Temp. Range | 0° to 220° |



