Rubber Flexible Bellow with Cuff Ends MB-008
$81.25
Part Number
MB-008
| ID | 1 1/4" |
|---|---|
| OD | 2 3/8" |
| Extended Length | 10" |
| Retracted Length | 2 1/2" |
| Travel Length | 7 1/2" |
| Required ID Clearance | 1/4" |
| Cuff Length | 1" |
| Rubber Material | Neoprene |
| Material Thickness | 0.02" |
| Temp. Range | 0° to 220° |



