Rubber Flexible Bellow with Cuff Ends MB-006
$80.93
Part Number
MB-006
| ID | 3/4" |
|---|---|
| OD | 1 5/8" |
| Extended Length | 10 1/2" |
| Retracted Length | 2 5/8" |
| Travel Length | 7 7/8" |
| Required ID Clearance | 3/16" |
| Cuff Length | 3/4" |
| Rubber Material | Neoprene |
| Material Thickness | 0.02" |
| Temp. Range | 0° to 220° |



