Rubber Flexible Bellow with Cuff Ends MB-002
$51.32
Part Number
MB-002
| ID | 1/4" × 7/16" |
|---|---|
| OD | 7/8" |
| Extended Length | 4 1/2" |
| Retracted Length | 1 1/8" |
| Travel Length | 3 3/8" |
| Required ID Clearance | 1/16" |
| Cuff Length | 1/2" |
| Rubber Material | Neoprene |
| Material Thickness | 0.02" |
| Temp. Range | 0° to 220° |



